Ketojenik Diyet

Tarihçesi: 1920’lerin başında epilepsi tedavisinde kullanılmaya başlanan bu uygulama, ilerleyen dönemde kanser hastalarında da uygulanmış, kanser hücrelerinde büyümenin ve metastaz oluşumunun yavaşladığı gözlemlenmiştir. Ardından 2003-2010 yılları arasında tip-2 diyabet, insülin direnci, dislipidemi ve hipertansiyon ile karakterize gelişen obezite hastalığının önlenmesinde birincil tedavi olarak kullanılmıştır.
Bugün ketojenik diyet neden bu kadar popüler ?
1- Hızlı ve sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo kaybettirir
2- Kan şekeri ve insülin dalgalanması olmadığı için açlık ve yorgunluk hissedilmez
3- Kas kütlesi korunur ve artırılır.
4- Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde başarılıdır.
5- Kolay uygulanabilirdir.
6- Hızlı kayıplar ile diyete olan motivasyonu artırır.
Bu diyetle haftada ne kadar kilo verilebilir ?
Bireye göre değişmekle birlikte ortalama haftada en az 1,2-2,0 kg arasında yağ kaybı ve 1 haftada 1 beden incelme meydana gelir.

In November 1990, graduate workers casted a ballot for unionization and to have GEO speak to them in contract exchanges with the UMass/Amherst Administration. Following a ten-day strike in November 1991, the principal contract produced results. During the strike, GEO won assertion, a waiver of 79 percent of individual and family medical coverage, and an understanding from the Administration to finance 8 alumni representatives to work for GEO. GEO wrapped up its subsequent contract in fall 1993.’ The present contract lapses in June 1996. GEO’s latest accomplishment has been the settlement of a three-year contract, the subsequent contract consulted by GEO. It incorporates enhancements in the regions of stipends, medical advantages, badgering, and minority student enlistment. GEO has additionally been engaged with a grounds wide alliance crusade to improve the University’s spending limit for one year from now. Beside our general help for quality and available advanced education, we have been roused to join http://essaysinformation.info/ in this crusade for two reasons. Expecting the present contract took, by and by, a while and was outstanding for a stern uncompromising nature with respect to the University Administration. GEO likewise made proposition for Domestic Partner wellbeing inclusion, pay for TA preparing, tyke care financing, and class size. The Administration reacted by arguing neediness and offering a beneath expansion compensation increment and a critical new support agreement. For quite a while, a great deal of alumni students had been turning down renowned partnerships (which accompanied practically no medical coverage), and picking, rather, to educate under an association contract that ensures great advantages. So the Administration built up another advantage plan for association students, called “GradCare;” they needed to pay for it by persuading the Union to take it, totally supplanting TAs’ advantage alternatives and significantly expanding their out-of-pocket therapeutic expenses. Not exclusively would GradCare have given more terrible inclusion; it additionally had genuine political ramifications.

Peki bu diyeti nasıl uygulayabilirim?
Ketojenik diyet düzenli bir takip gerektiren bir uygulamadır. Yapılan ölçümler ve tetkikler neticesinde diyetisyeniniz tarafından hazırlanan beslenme programı ile birlikte tavsiye edilen besinleri kullanarak başlayabilirsiniz. Bu diyette ürünler kolay hazırlanabilir ve kolay muhafaza edilebilirdir. Bu sayede öğününüzü kolayca yanınızda taşıyabilir ve bugün nerede ne yiyeceğim diyetime uygun besinleri bulabilecekmiyim endişesinide ortadan kaldıracaktır.
Neden yardımcı gıdalar tüketmeliyim?
Ketojenik diyet için tavsiye edilen bu ürünler ketojenik diyet için besin bileşenleri açısından optimize edilmiş ürünlerdir. Ürünler süt, yumurta, bezelye, buğday gibi ürünlerden protein eldesi ile üretilmiştir.
Ürünler arasında neler var?
Ürünler çeşitlilik bakımından oldukça zengindir. Gün içinde sürekli tükettiğiniz besinler formatındadır. Örnek verecek olursak kızarmış ekmek, makarna, kraker, kurabiye, çorbalar, çikolata bar, çikolatalı içecek, puding, smoothieler. Formunda yapılmış düşük karbondiratlı yüksek ve kaliteli proteinlerden yapılmış ürünlerdir. Bu ürünlerin yanında diyetisyeninizin uygun gördüğü sebze ve diğer bir kaliteli protein kaynağını da kullanabileceksiniz. Bu sayede diyet sizi sosyal yaşantınızdan alıkoymayacaktır.
Siz de kilolarınızdan şikayetçi iseniz bölgesel anlamda incelmek istiyorsanız lütfen bize ulaşın. Hızlı sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verin .